Nejmladší vlčice a její první turnaj

  • Nezařazené
  • 23. listopadu 2021

Vítám a zdravím všechny příznivce našeho dokonalého sportu boccia. Ve dnech 20.11. až 21.11. se konal Start Boccia Cup v daleké Plzni. Na tento turnaj nás jela reprezentovat naše nejmladší vlčice Anička Jurošková společně s maminkou Lenkou. Nejdříve jsme ale museli zdolat dlouhou cestu z Ostravy do Plzně. Aby cesta nebyla nudná, probírali jsme, co a jak hrát a jakým způsobem si nastavovat rampu. I když vlastně to by nám praskla hlava, takže hned poté, aby nám jízda utekla rychleji, jsme si pouštěli motivační písničky. Ať už motivační pro Aničku, Lenku nebo mně. Po dlouhých 5 hodinách jsme dorazili do cíle, do nového a krásného sportovního centra Prokopávka. Hned po příjezdu jsme se šli ubytovat a naplnit naše bříška. Po večeři jsme šli zkouknout halu, abychom věděli, kde se bude celý turnaj odehrávat. Pak už šly holky spát, aby byly připraveny na další den, kdy začnou první zápasy. Já jsem zůstal s ostatními rozhodčími lajnovat, aby bylo vše připraveno pro hráče v co nejlepší kvalitě, jelikož to si každý hráč zaslouží.

Následujícího dne hned po snídani šla naše Anička společně s maminkou pozorovat protihráče a zjistit, jak hrají a jaké mají taktiky. Také si zároveň vyzkoušely povrch a zlepšovaly to, co bylo potřeba ještě doladit.

Po obědě měla Anička svého prvního soupeře. První 2 směny se jí vedlo náramně, první směnu skórovala 2:0, druhou taktéž, ale třetí a čtvrtou už se jí tolik nedařilo a míče vůbec neposlouchaly. Bohužel tak první zápas skončil 7:4, ale i přesto se holky nezalekly, nebyly zklamané a šly se připravit na další zápas. Ten byl velice vyrovnaný. Měl jsem možnost tento zápas pozorovat. I velice zkušený Láďa Nosek, který jim dělal rozhodčího, se u toho zapotil. Nakonec to skončilo 4:3 pro protihráče, ale to nám vůbec nevadilo, jelikož není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Díky tomuto dni jsme věděli, jak dále s Aničkou pracovat a kde vyplnit mezery. Koneckonců byl to její první turnaj a já jsem na ni hrdý, že měla takové nádherné skóre v obou zápasech. Jde prostě vidět, že trénink se vyplácí, a tak nám Anička skončila na krásném třetím místě. Ovšem jak my 3 víme a jak říká Anička, tak je prostě druhá, a co řekne Anička, to platí.

Toto byl jen první den. Ještě nás čekal den druhý, kde se hrálo o „Zlatý bod“. Zde se Aničce dařilo skvěle. Skončila sice na 8. místě, ovšem z 16 hráčů. Přesto si myslím, že to je nádherné. Ani nevíte, jakou měla radost, nedá se to popsat slovy. V ten moment jsem si uvědomil, že jsem na ni opravdu hrdý, že to, co dělám, že ji trénuji, dávám jí rady, že to prostě má smysl. Samozřejmě to není jen o mně, ale o lidech, které kolem sebe Anička má. Tímto bych chtěl jako její trenér všem poděkovat. Jak organizátorům, kteří odvedli skvělou organizační práci, tak rozhodčím, kteří tam jsou od rána do večera a dělají to, co si hráči zaslouží, a to zápasy na úrovni. Velké díky patří našemu „tatínkovi“ všech rozhodčích, který nám dal skvělé rady, jak vše vylepšit na maximum a my věříme, že díky tomu se příště dostane Anička o několik příček nahoru. Ještě jednou všem moc děkujeme za tuto příležitost a také našemu klubu HSC Havířov, který umožnil Aničce zúčastnit se tohoto turnaje.

Doufám, že se potkáme na dalších turnajích. Boccie zdar!

Za HSC Havířov

Dominik Kniezek