Marek Schmid: V tréninku je ještě co dohánět!

  • Nezařazené
  • 15. října 2013

Od jubilejního turnaje uběhly již více než dva týdny. A my se k němu vracíme ve společnosti vítěze Marka Schmida. Přečtěte si, jak hodnotí turnaj, jak je spokojený se svou hrou a co jej ještě do konce sezóny čeká.Boccie 3 - finale 0332

V čem se jubilejní turnaj nejvíce lišil od všech předchozích?

Havířovský turnaj má už svoji tradici, kvalitu, výborné zázemí i organizační tým, což se potvrdilo i na tomto jubilejním 10. turnaji. Lišil se od předchozích turnajů snad jen tím, že jeho organizaci formálně převzal náš nově založený sportovní klub HSC Havířov, a taky větším počtem hostů ze sportovní i politické sféry, kteří přijali pozvání organizátorů a přišli turnaj morálně podpořit.

Podstatnou změnou bylo otočení kurtů tak, že diváci vidí na výsledkové tabule. Mají tak přehled o vývoji zápasů a jsou více vtaženi do dění turnaje, což mi na předchozích turnajích chybělo.

Co Tebe osobně na turnaji nejvíce zaujalo? Bylo naopak něco, co se Ti nelíbilo?

Zaujalo mě zlepšení většiny hráčů, se kterými jsem se potkával už i na minulých turnajích, ať už v technice hry nebo i v taktickém myšlení. Je vidět, že nespí na vavřínech a pilně trénují.

Trošku mě zklamala divácká návštěvnost, zdálo se mi, že tentokrát bylo diváků ještě méně než na předchozích turnajích.

Diskuzi mezi účastníky vyvolala kvalita ubytování, která tentokrát nebyla valná. Je ale třeba pochopit, že zajistit bezbariérové ubytování za přijatelnou cenu je pro tolik nocležníků obtížné. O co nižší ale byla úroveň ubytování, o to vřelejší byla atmosféra na ubytovně.

A teď ke Tvé hře. Stal jsi se absolutním vítězem, takže se zdá logické, že s ní musíš být spokojen. Je tomu opravdu tak?

Celkový výsledek mě samozřejmě potěšil a jsem s ním spokojený. S úrovní své hry už jsem spokojený méně, řekl bych, že vyhrál ten, který udělal měně chyb než soupeři. Prostě je v tréninku ještě co dohánět.

Boccie 3 - finale 0327

Jaké byly Tvé bezprostřední pocity po vítězném utkání?

Nejprve to byl pocit úlevy, protože průběh finálového zápasu byl dramatický a do poslední chvíle nebylo rozhodnuto, a potom samozřejmě velká radost.

Co Tě ještě čeká do konce sezóny 2013?

Do konce sezóny mě ještě čeká poslední kolo 1. ligy v Brně, kde bych chtěl uhrát solidní výsledek a neudělat tak ostudu našemu klubu HSC Havířov při jeho premiéře v této soutěži.

Jak hodnotíš dosavadní působení a rozvoj našeho klubu?

Ač je existence klubu HSC Havířov teprve krátká, jeho vstup na sportovní scénu i dosavadní fungování jsou, myslím, prozatím úspěšné.

Něco, co bys rád dodal?

Snad jen to, že už se těším na příští 11. havířovský turnaj a na fajn lidi, kteří se ho vždy účastní. Sportu zdar a boccie zvlášť!