Sezóna zahájena třemi medailemi!

  • Nezařazené
  • 9. dubna 2015

Turnaje prvního kola II. a III. ligy v boccie ve Velkém Meziříčí, kterého jsem se chtěl také zúčastnit, se se konalo 4. až 5. dubna 2015, Nebylo však nic jisté, neboť jsem teprve 4.4. měl dohodnutou klasifikaci – tedy „čekání a nervy jako špagáty“. A ouha, ono to vyšlo!!! Byl to pro mě moc důležitý okamžik v mém životě, protože boccii se věnuji již čtvrtým rokem.

V turnaji jsem ze své skupiny postoupil z prvního místa.

Další utkání už nastoupila tréma, která mi zápasy neulehčovala. Na tomto nepříteli budu muset hodně zapracovat, protože to ovlivňuje celý můj výkon.

I přes to jsem došel až do finále, kde jsem nejprve vedl nad soupeřem 2:0, a pak jsem svými vlastními chybami, bohužel, tento duel prohrál. Ale i 2. místo je mým velkým úspěchem v kategorii BC2. No prostě je to super pocit stát na stupních VÍTĚZŮ!!!!!!!!!!!!!!!!

Na všech hráčích z našeho klubu bylo vidět odhodlání a chuť odehrát dobrý výsledek. Já si myslím, že všichni z nás do jednoho nechali na kurtech vše a za to jim patří velký dík a uznání.

Když byla příležitost a neměl jsem naplánovaný zápas, nenechal jsem si ujít zápasy svých spoluhráčů. Když jsem viděl, že někdo z týmu potřeboval podpořit, neváhal jsem a z plných plic jsem se snažil jej povzbudit. To samé jsem cítil i z jejich strany. A tomu se říká „ týmová spolupráce“ která je při velkých turnajích moc důležitá a leckdo nám ji záviděl.

Velké poděkovaní patří i naší trenérce Katce Šajnarové, která nás také na dálku podporovala a věřila v náš týmový úspěch. Další poděkování patří i celému klubu HSC Havířov, protože bez něj bychom tam nebyli. Také děkujeme naší vedoucí výpravy, Aleně Sajdakové, která celý výjezd hodnotí slovy: Chtěla bych poděkovat boccistům Lence, Romanovi, Laďovi,  Liborovi a  Nikole za jejich vzornou reprezentaci našeho oddílu. Všichni ve svých kategoriích postoupili do čtvtfinále! Skvělé! Jen tak dál. Všem gratuluji! Poděkování patří i všem  asistentům: Tomášovi, Pavle, Verče a Davidovi.  Nesmím zapomenout na Pavla, skvělý řidič i rozhodčí a Radku, jako rozhodčí. Bylo vidět, že dobrá příprava se vyplatila. Přeji všem dobré zdraví a hlavně neusnout na vavřínech a dál na sobě tvrdě pracovat. Opravdu se to vyplatí!“

A můj osobní dík patří i mé rodině, která mě osobně i na dálku podporovala.

A co říci na závěr?

1. kolo II.a III. ligy ve Velkém Meziříčí skončilo velkým úspěchem našich boccistů!

Roman Sajdak získal zlaté místo a Nikol Vlochová bronzové, oba v kategorii BC1. Patrik Mravík, hrající III.ligu v kategorii BC2 získal místo stříbrné. Všem velké gratulace!

Patrik Mravík