Handicap sport club Havířov je spolek, jehož vznik se datuje 28. listopadem 2012, kdy byly oficiálně zaregistrovány stanovy na ministerstvu vnitra. Poté byl HSC Havířov přijat nejprve do Českého svazu tělesné výchovy a následně do České federace Spastic handicap (ČFSH). Po prvním roce v čekatelském režimu jsme od 1. ledna 2013 plnohodnotnými členy ČFSH.

Sdružujeme děti, mládež i dospělé s tělesným postižením, především se spastickým. Dále jejich rodiče, asistenty, spoluhráče, příznivce a přátele. Naší hlavní činností je organizace, rozvoj, zvyšování nabídky a vytváření podmínek pro a sportovní a volnočasovou činnosti osob s postižením. Naším prioritním sportem je boccia. Mimo klasickou sportovní činnost obnášející tréninky, turnaje a sportovní soustředění se věnujeme i akcím propagujícím bocciu v našem regionu.

Působnost klubu je široká. Svou činnost vyvíjí v Havířově a okolí (Frýdek-Místek, Ostrava, Opava), ale i v Olomouci a jejím okolí. Máme tři tréninková centra a to v Havířově, Ostravě a Olomouci. (Více v sekci tréninky). V případě zájmu o trénink boccii je možné kontaktovat příslušeného trenéra, který sdělí bližší informace. HSC Havířov tedy svou činností zasahuje Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj a v neposlední řadě i kraj Zlínský.

Jsme otevřeni stále novým sportovcům, především boccistům, není to ale nutnou podmínkou. Přihlásit do klubu se můžete zde.

Budeme rádi, pokud budete sledovat náš facebookový profil.

Těším se na setkání na jedné z našich pravidelných akcí.

Martin Kučera

předseda klubu